Maradona: Blessed Dream

Maradona: Blessed Dream

Oct. 29, 2021
Your rating: 0
5 1 vote

Seasons and episodes

1Season 1 Oct. 29, 2021

Creator

Creator

Cast

Juan Cruz Romero isDiego Maradona (niño)
Diego Maradona (niño)
Nicolás Goldschmidt isDiego Armando Maradona
Diego Armando Maradona
Nazareno Casero isDiego Armando Maradona
Diego Armando Maradona
Juan Palomino isDiego Armando Maradona
Diego Armando Maradona
Rita Cortese isDoña Tota
Doña Tota
Jean Pierre Noher isGuillermo Coppola
Guillermo Coppola
José María Monje isDiego Maradona Padre
Diego Maradona Padre "Don Diego" (adulto)
Claudio Rissi isDiego Maradona Padre
Diego Maradona Padre "Don Diego" (adulto mayor)

Video trailer

Synopsis

Ëndrra e Bekuar ndjek jetën e diskutueshme të futbollistit legjendar Diego Armando Maradona. Një djalë nga Argjentina me një ëndërr madhështie, la gjurmë në ligën ndërkombëtare të futbollit, duke fituar një vend të merituar në histori. Duke jetuar një jetë të mbushur me drogë, seks dhe shqyrtim publik, ai luajti sipas rregullave të tij, pavarësisht nga pasojat. Shikoni njeriun që pushtoi botën e futbollit dhe bëri rrugën e tij në zemrat e miliona njerëzve.

Maradona: Blessed Dream
Maradona: Blessed Dream
Maradona: Blessed Dream
Maradona: Blessed Dream
Maradona: Blessed Dream
Original title Maradona: Sueño bendito
TMDb Rating 7.5 602 votes
First air date Oct. 29, 2021
Last air date Nov. 26, 2021
Seasons 1
Episodes 10
Average Duration 60 minutes

Similar titles

Hawkeye
Gomorrah
Queen of the South
True Story (2021)
You Don’t Know Me
Dexter: New Blood
Surviving Escobar – Alias JJ
The Blacklist
The Wheel of Time (2021)
Power Book II: Ghost
BMF

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

Përshëndetje

Ne jemi adresë e re për të ju mundësuar të shikoni filmat më të ri në botë së bashku me ne....

X