The Wheel of Time (2021)

The Wheel of Time (2021)

Nov. 18, 2021
Your rating: 0
3 1 vote

Seasons and episodes

1Season 1 Nov. 18, 2021

Creator

Cast

Rosamund Pike isMoiraine Damodred
Moiraine Damodred
Daniel Henney isal'Lan Mandragoran
al'Lan Mandragoran
Zoe Robins isNynaeve al'Meara
Nynaeve al'Meara
Barney Harris isMat Cauthon
Mat Cauthon
Madeleine Madden isEgwene al'Vere
Egwene al'Vere
Josha Stradowski isRand al'Thor
Rand al'Thor
Marcus Rutherford isPerrin Aybara
Perrin Aybara

Video trailer

Synopsis

Ndiqeni Moiraine, një anëtare e organizatës së fshehtë dhe me ndikim të plotë femra të quajtur “Aes Sedai”, ndërsa ajo nis një udhëtim të rrezikshëm, që përfshin botën me pesë të rinj dhe të reja. Moiraine beson se njëri prej tyre mund të jetë rimishërimi i një individi tepër të fuqishëm, për të cilin profecitë thonë se ose do ta shpëtojë njerëzimin ose do ta shkatërrojë atë.

The Wheel of Time (2021)
The Wheel of Time (2021)
The Wheel of Time (2021)
The Wheel of Time (2021)
The Wheel of Time (2021)
The Wheel of Time (2021)
The Wheel of Time (2021)
The Wheel of Time (2021)
The Wheel of Time (2021)
The Wheel of Time (2021)
Original title The Wheel of Time
TMDb Rating 7.8 1,418 votes
First air date Nov. 18, 2021
Last air date Dec. 23, 2021
Seasons 1
Episodes 8
Average Duration 56 minutes

Similar titles

Dexter: New Blood
Gomorrah
Power Book II: Ghost
Surviving Escobar – Alias JJ
Hawkeye
You Don’t Know Me
BMF
True Story (2021)
Queen of the South
Maradona: Blessed Dream
The Blacklist

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

Përshëndetje

Ne jemi adresë e re për të ju mundësuar të shikoni filmat më të ri në botë së bashku me ne....

X